Instagram hesabı nasıl geçici nasıl dondurulur ?

Instagram hesabı nasıl geçici nasıl dondurulur ?

Instagram hesabı nasıl geçici nasıl dondurulur ?

Instagram günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında birinci sıradaki yerini koruyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de oldukça fazla kullanıcı oranı olan Instagramda hesabı olan kişlierin hesaplarını kalıcı olarak silmeden askıya almak istemeleri durumunda instagram kullanıcılaa dondurma şansı tanıyor. Hesabınızı tamamen kapatmak ve ya yok etmek gerine tekrar açmak isteyeceğiniz zamanlar olabilir bu gibi durumlarda dondurma seçeneceğinden bahsedeceğiz.

Instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılır ?

Instagram hesabınızı dondurma veya silme işlemlerini malesef uygulama üzerinden gerçekleştiremiyorsunuz. Hesabınızı dondurmak için kullandığınız telefon ve ya bilgisayar tarayıcısı yardımıyla web sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

  • Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapıyorsunuz.
  • Giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar” kısmına tıklayın ardından “Profili Düzenle” linkine tıklayın.
  • Profili düzenle dedikten sonra açılan sayfanın en altında mavi renkle görünen “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısı çıkacaktır oraya tıklamanız hesabınızı dondurmanın için yerli olacaktır.
  • Bu işlem sonrasında hesabınızı neden kapattığınıza dair soru çıkacaktır.
  • Sorunun altındaki seçeneklerden size uygun olanı seçerek Instagram şifrenizi tekrar giriniz.
  • Hesabınızı neden kapattığınıza dair çıkan seçenek sonrasında altta Hesabı geçici olarak kapat seçeneği çıkar o seçeneğe tıkladığınızda hesabınız kapanmış olacaktır.
  • Hesabınızı tekrar aktif etmek istediğinizde hiç bir işlem yapmadan kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Not: Hesabınızı dondurduğunuz için siz tekrar açana kadar takipçileriniz ve instagram kullanıcıları gönderilerinizi, beğenilerinizi, yorumlarınızı göremez ve size dm mesajı gönderemeyecektir.

Son Eklenen Yazılar

Canlı Destek
Whatsapp